Rodziny zapachów

FOUGERE
Twoje naturalne piękno…

Paproć i lawenda, uzupełnione licznymi innymi komponentami, takimi jak mech dębowy, świeże zioła czy kumaryna, tworzą niezwykle intrygującą rodzinę zapachów – FOUGERE, której nazwa wywodzi się z języka francuskiego i oznacza paproć. Historia grupy sięga XIX wieku – to właśnie wtedy stworzona została pierwsza kompozycja zapachowa tej rodziny: Fougere Royale (Paproć Królewska). Ze względu na skład kompozycji grupa FOUGERE dzieli się na dwie podgrupy: w jednej dominuje aromat lawendy, w drugiej – paproci.

SZYPROWE
Głęboki aromat Południa

Wyjątkowe kompozycje drzewne, ziołowo-ziemny aromat paczuli, aromatyczny olejek bergamotki, kastoreum czy olejek cedrowy, a także szereg innych składników tworzą cenioną i popularną rodzinę zapachów SZYPROWYCH. Nazwa grupy pochodzi od pierwszych perfum: Chypre Coty, które zainspirowane zostały niezwykle udanym urlopem Françoisa Coty’ego spędzonym na Cyprze (rok 1917). Zapachy należące do tej grupy podzielone zostały na trzy podrodziny: szyprowo-owocową, szyprowo-drzewną oraz szyprowo-zwierzęcą.

CYTRUSOWE
Lato o każdej porze roku

Świeże i soczyste owoce: limonka, cytryna, pomarańcza oraz bergamotka tworzą niezwykle odświeżającą grupę CYTRUSOWĄ, zapewniającą chłodzące i orzeźwiające doznania, dającą nam niesamowity zastrzyk energii i pobudzającą nas do działania. Kiedyś zapachy tej grupy tworzone były głównie z myślą o mężczyznach, aktualnie uznawane są za grupę uniwersalną. W zależności od składu kompozycji, rodzinę zapachów cytrusowych dzielimy na cztery podgrupy: cytrynową, mandarynkową, pomarańczową oraz bergamotową.

DRZEWNE
Dyskretny urok elegancji

Ciepłe i bogate nuty drzewa sandałowego oraz gwajakowego, olejki paczuli, połączone z nieco surowym, ale i zarazem wytwornym aromatem cedru i wetiweru, a także zapachy kwiatowe tworzą elegancką i wyrafinowaną grupę zapachów DRZEWNYCH. Grupę, w której niektóre ze składników – jak słodkie, żywiczne i nieco piżmowe drzewo sandałowe – używane były do pachnideł już w starożytności. Rodzina zapachów drzewnych dzieli się na trzy podrodziny: kwiatową, owocową oraz zawierającą paczulę.

KWIATOWE
Emocje mają zapach kwiatów…

Z jednej strony najbardziej popularne, z drugiej – najbardziej zróżnicowane. Zapachy KWIATOWE to wyjątkowa grupa, którą wyróżnia nie tylko skład poszczególnych kompozycji, ale i intensywność ich zapachu. Kompozycje jaśminu, róży, konwalii, kwiatu ylang-ylang, tuberozy, irysa oraz fiołka i gardenii tworzą prawdziwe kwiatowe bukiety, przeznaczone w większości dla kobiet. Rodzina zapachów kwiatowych dzieli się na pięć podrodzin: kwiatowo-owocową, kwiatowo-orientalną, kwiatowo-wodną, kwiatowo-zieloną i kwiatowo-aldehydową.

ORIENTALNE
Nieopisana moc zmysłowych zapachów

Zapachy ORIENTALNE to zmysłowe, a zarazem uwodzicielskie kompozycje o ciepłej i egzotycznej barwie, przeznaczone przede wszystkim dla kobiet. Grupę tą często określa się mianem ambrowej, a jej nazwa pochodzi od sławnych perfum Françoisa Coty’ego – L’Ambre Antique (1905 rok). Słodka nuta wanilii, korzenny zapach cynamonu, a także owocowo-korzenny aromat kardamonu nadają kompozycji klasyczny, wyrazisty zapach. W skład grupy orientalnej wchodzą trzy podgrupy: orientalno-kwiatowa, korzenna oraz ambrowa.

Zostaw Komentarz