Technika motywacyjna – Wizualizacja celu

To zupełnie jasne, że motywacja potrzebna jest nam aby dotrzeć do obranego wcześniej celu. Więc nie będę mówił Ci jak ważne jest jego dokładne określenie. Ufam, że masz to już za sobą. Zajmę się tutaj omówieniem jednej z najsilniejszych technik motywacyjnych – wizualizacji celu.

Nadeszła pora na wykorzystanie wyobraźni by znowu poczuć, że zadanie które stoi przed nami jest jak najbardziej wykonalne. Usiądź więc wygodnie, odpręż się. W miarę możliwości pozbądź się bodźców które mogą Ciebie rozpraszać czyli np: wyłącz telewizor, telefon. Uruchom swoją wyobraźnię. Wyobraź sobie swój cel do którego dążysz ze wszystkimi szczegółami. Wyobrażaj sobie kolejne kroki jakie musisz wykonać aby go osiągnąć. Zobacz swoją drogę jak pewnymi krokami zbliżasz się do swojego celu aby w końcu go osiągnąć i poczuć wszystkimi zmysłami. Wyobraź sobie swoje swoje samopoczucie na końcu swojej drogi, pomyśl jakie konsekwencje w Twoim otoczeniu wywoła osiągnięcie tego co zamierzasz.

Im dokładniejszy obraz swojej drogi do celu i jego samego stworzysz w swojej wyobraźni tym lepiej. Dzięki temu zanim przystąpisz do pracy już wiesz jak będzie wyglądała twoja droga. Wiesz, że to co zamierzasz zrobić jest wykonalne ponieważ już to zrobiłeś w myślach.

W ten bardzo przyjemny sposób ładujesz swoje akumulatory na dalszą drogę do celu. Zyskujesz energię i chęć do działania. Możesz od razu podejść do realizacji pierwszego kroku, potem następnego i kolejnego. Nigdy nie zapominając o głównym celu i wszystkich dobrych skojarzeniach jakie ze sobą niesie.

To technika prosta ale tez bardzo skuteczna. Wizualizacja celu jest tez bardzo przyjemna. Nic tylko z korzystać!

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback do swojej własnej strony.

Zostaw Komentarz